fbpx

Ktoré banky ponúkajú úver pre študentov?

Slovenská sporiteľňa: Spotrebný úver na Čokoľvek pre vysokoškolákov VÚB banka: Flexipôžička pre študentov OTP banka: OTP ŠTUDENTSKÝ úver UniCredit Bank: Spotrebý úver pre vysokoškolákov Sberbank: Úver vysokoškolákom

Koľko si môžu študenti požičať?

Každá banka má iné podmienky ale všeobecne je možné si požičať od 500 € do 10.000 €, záleží tiež od zdokladovaného príjmu.

Je možnosť požiadať o úver, ak som študent externého štúdia?

Aj napriek tomu, že vo všetkých bankách sa vyžaduje denná forma štúdia, VÚB banka ponúka študentský úver aj externým študentom. Pri podaní žiadosti je ale potrebné spĺňať vekovú hranicu do 26 rokov.

Úvery a pôžičky pre študentov sú určené študentom vysokoškolského a doktorandského štúdia vo veku od 18 rokov. Účel využitia pôžičky sa nemusí dokladovať. Študenti tak získajú prostriedky v prípade, že majú náročné štúdium, ktoré rodičia nedokážu zafinancovať - školné, internát, školské potreby, počítače, špeciálne knihy, jazykové a iné študijné pobyty v zahraničí a pod.

Podmienkou pre poskytnutie pôžičky je vek od 18 rokov, potvrdenie o štúdiu na vysokej škole a preukázanie schopnosti splácať úver. Okrem minimálneho veku 18 rokov majú niektoré banky určený aj maximálny vek pri podaní žiadosti o úver a to je 26 rokov.

Na schválenie úveru je potrebné vydokaldovať príjem. Ak príjem nemáte, potrebujete spoludlžníka s pravidelným príjmom (rodiča alebo inú osobu). Banky umožňujú odložiť splátky istiny, úrok je však potrebné platiť. Z pohľadu preplatenosti je odklad splátok istiny nevýhodný. Úroková sadzba je fixná na celé obdobie splácania úveru. Banky aktuálne ponúkajú študentské úvery s úrokovou sadzbou, ktorá sa pohybuje od 4,9 % p.a. do 9,5% p.a. Okrem úroku sa banke platí aj poplatok za poskytnutie úveru od 0 % do 2 % z objemu úveru, záleží na banke.

Zorientovať sa v tejto oblasti je často náročné a komplikované. A preto neváhajte obrátatiť sa na odborníka.

Mojim klinetom sa na mojej práci páči:

  • - Dlhoročné skúsenosti vo finančnej oblasti.
  • - Viem sa objektivne pozrieť na existujúce zmluvy aj nové ponuky, ktoré dostanete.
  • - Poznáme cesty a viem so spolocnosťami vyjednávať o lepších podmienkach.  
  • - Dokážem pomôcť s vybavenim potebnej dokumentácie.
  • - Moje služby sú bezplatné.
  • - Informáce, ktoré odo mňa dostanete sú overené.
  • - Informácie, ktoré dostanete su pre Vás nezáväzné.

Ak Vás zaujima viac, a mohol by som Vám, byť v niečom nápomocný, neváhajte ma kontaktovať, rád Vám o tejto problematike poviem viac. 

Môžete využiť email Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., messenger m.me/csunyocska alebo mi zavolajte 0901 920 636.