fbpx

Čo potrebujem pri žiadosti o spotrebný úver na auto?

- Dva doklady totožnosti
- Ak ste zamestnanec: Potvrdenie o výške príjmu danej banky (teraz už väčšinou možnosť nahlásiť príjem bez potvrdenia, následne si ho banka preverí v Sociálnej poisťovni), posledný výpis z účtu
- Ak ste fyzická osoba-podnikateľ: kópia daňového priznania a príloh k daňovému priznaniu za posledné zdaňovacie obdobie, Potvrdenie o podaní daňového priznania a daňových nedoplatkoch
- Faktúra ku kúpe motorového vozidla

Ako inak sa dá financovať kúpa auta?

Alternatívou je leasing na auto. Výhodou je, že ho vybavíte priamo u predajcu a rýchlejšie ako spotrebný úver na auto v banke. Iné sú podmienky, ak beriete auto nové priamo od autorizovaného predajcu, ako ojazdené z bazáru. Práve pre nové autá sa najviac leasing áut oplatí, keďže ide o akciové výhodné ponuky. Bežnou praxou je, že je možné kúpiť takéto autá napríklad bez akontácie, prípadne za minimálny úrok, takže mesačné splátky na auto vychádzajú oveľa lepšie ako splátky úveru v banke.
Aký je rozdiel medzi leasingom a autoúverom?
Schválenie úveru / leasingu: Na úver v banke však musíte spĺňať prísnejšie kritériá a treba preukázať schopnosť splácať. Na vybavenie leasingu netreba spĺňať také prísne podmienky, pretože leasingová spoločnosť má záruku vo vlastníctve motorového vozidla.
Vlastníctvo: Lízing je z hľadiska poplatkov a úrokov zvyčajne lacnejším riešením, ale počas jeho splácania nie ste vlastníkom auta. Na začiatku lízingu si zapisujete auto ako držiteľ a po splatení lízingu ako nový majiteľ. Pri spotrebnom úvere sa stávate okamžite vlastníkom auta.
Akontácia: Je to zaplatenie časti kúpnej ceny za auto vopred. Pri leasingu je zväčša akontácia potrebná, s výnimkou rôznych akcii. Pri spotrebnom úvere na auto nepotrebujete žiadne peniaze v hotovosti, banka vám prefinancuje celú kúpnu cenu.
Havarijné poistenie: Pri spotrebnom úvere nemáte povinnosť platiť havarijné poistenie, aj keď pri novom aute to zvyčajne odborníci odporúčajú. Nevýhodou leasingu vozidiel je povinné havarijné poistenie a to s vinkuláciou v prospech leasingovej spoločnosti.

Spotrebný úver na auto je spotrebiteľský úver poskytovaný na základe zákona č. 258/2001 Z.z. o spotrebiteľských úveroch v platnom znení. Môžeme ho nazývať aj autoúver. Využíva sa na kúpu nového alebo jazdeného motorového vozidla, pričom banky vyžadujú vydokladovať použitie peňazí predložením faktúry. Preto nie je možné autoúver použiť na kúpu auta od známeho alebo inej fyzickej osoby. Čerpanie úveru prebehne priamo na účet predávajúceho. Výhodou je, že úver môžete použiť spätne na prefinancovanie už kúpeného auta. Ako zabezpečenie niektoré banky vyžadujú zriadenie záložného práva na kupované motorové vozidlo.

Tým, že vybavovanie autoúveru je zložitejšie ako vybavovanie bezúčelového spotrebného úveru, klienti uprednostňujú bezúčelový úver. Pri bezúčelových spotrebnom úvere banka prevedie peniaze na účet klienta bez potreby dokladovať ich použite. Tým, že klient dokladuje účel, je odmenený nižšou úrokovou sadzbou ako v prípade bezúčelového úveru. To je hlavným dôvodom, prečo klienti využívajú spotrebný úver na auto. Úrokové sadzba je stanovená fixné počas celej doby splácania. Doba splácania je od 6 mesiacov do 10 rokov.

Zorientovať sa v tejto oblasti je často náročné a komplikované. A preto neváhajte obrátatiť sa na odborníka.

Mojim klinetom sa na mojej práci páči:

  • - Dlhoročné skúsenosti vo finančnej oblasti.
  • - Viem sa objektivne pozrieť na existujúce zmluvy aj nové ponuky, ktoré dostanete.
  • - Poznáme cesty a viem so spolocnosťami vyjednávať o lepších podmienkach.  
  • - Dokážem pomôcť s vybavenim potebnej dokumentácie.
  • - Moje služby sú bezplatné.
  • - Informáce, ktoré odo mňa dostanete sú overené.
  • - Informácie, ktoré dostanete su pre Vás nezáväzné.

Ak Vás zaujima viac, a mohol by som Vám, byť v niečom nápomocný, neváhajte ma kontaktovať, rád Vám o tejto problematike poviem viac. 

Môžete využiť email Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., messenger m.me/csunyocska alebo mi zavolajte 0901 920 636.