fbpx

Čo je rizikové životné poistenie ?

Je to typ poistenia, v ktorom sa celé poistenie spotrebuje na poistné krytie a zabezpečuje klienta v prípade neočakávaných životných udalostiach.

Pre koho je vhodné rizikové životné poistenie ?

Pre akúkoľvek osobu, ktorá spĺňa podmienky na uzavretie takéhoto poistenia.

Čo všetko je možné pripoistiť ?

Riziko smrť, invalidity, trvalých následkov, závažných ochorení, práceneschopnosti, úrazov, chirurgických zákrokov, hospitalizácie ....a ďalších pripoistení.

Sporím si v rizikovom životnom poistení?

Nie, celé poistné ide do krytia daných rizík, takže klientovi po ukončení doby poistnej zmluvy nevzniká nárok na vyplatenie odkupnej hodnoty.

Podľa čoho si mám nastaviť poistné sumy?

Pri nastavení poistných súm je potrebné vychádzať z príjmu poistenej osoby alebo mesačných výdavkov, ktoré musí daná poistená osoba zaplatiť.

RŽP je určené čisto na krytie poistenej osoby, kde klient presne vie, čo dané pripoistenie stojí a vyhne sa tak skrytým poplatkom a vykonáva tak skutočnú činnosť poisťovne a to poisťovať klientov. Tým, že neobsahuje sporiacu zložku je variabilnejšie ako IŽP, lebo klient sa nemusí zamýšľať nad tým, koľko finančných prostriedkov do toho dal a koľko stratí, keďže všetko ide do krytia a tým ho môže prispôsobovať podľa svojich potrieb.

Čo si treba uvedomiť pri zmene RŽP:

- Pribúdajúci vek klienta a s ním aj vyššia cena za niektoré poistenia

- Nové čakacie doby pri jednotlivých pripoisteniach

- Meniaci sa zdravotný stav

- Množstvo výluk v rámci pripoistení

Tým, že RŽP je častokrát jedinou zábezpekou živiteľov rodín jeho správne nastavenie je veľmi dôležité. Nejde o to, mať čo najlacnejšie poistenie alebo si vybrať najdrahšiu variantu, hlavne o to, že v prípade nečakanej životnej udalosti zabezpečí fungovanie a životný štandard poistenej osoby a jej rodiny. Je dôležité nájsť prierez medzi cenou a kvalitou a to pri dnešnom počte poisťovní a druhou poistenia nie je vôbec jednoduché.

Zorientovať sa v tejto oblasti je často náročné a komplikované. A preto neváhajte obrátatiť sa na odborníka.

Mojim klinetom sa na mojej práci páči:

  • - Dlhoročné skúsenosti vo finančnej oblasti.
  • - Viem sa objektivne pozrieť na existujúce zmluvy aj nové ponuky, ktoré dostanete.
  • - Poznáme cesty a viem so spolocnosťami vyjednávať o lepších podmienkach.  
  • - Dokážem pomôcť s vybavenim potebnej dokumentácie.
  • - Moje služby sú bezplatné.
  • - Informáce, ktoré odo mňa dostanete sú overené.
  • - Informácie, ktoré dostanete su pre Vás nezáväzné.

Ak Vás zaujima viac, a mohol by som Vám, byť v niečom nápomocný, neváhajte ma kontaktovať, rád Vám o tejto problematike poviem viac. 

Môžete využiť email Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., messenger m.me/csunyocska alebo mi zavolajte 0901 920 636.