fbpx

Môžem zmeniť poisťovňu kedykoľvek?

Pokiaľ je už na aute PZP uzatvorené, tak je možné zmeniť poisťovňu len k jej výročiu ( Dátumu platnosti(. Vždy najneskôr 6 týždňov pred výročím poistnej zmluvy, je potrebné aby bolo doručená výpoveď do poisťovne.

Ceny PZP si každá poisťovňa určuje sama? A každá inak?

Cenu PZP si určuje každá poisťovňa individuálne. Ceny poistného sa v jednotlivých poisťovniach odlišujú .

Môžem mať uzatvorené dve PZP na jedno auto?

Keďže sa jedná o zákonné poistenie, tak je možné mať uzatvorené len jednu zmluvu, na jedno vozidlo v danom čase.

Čo všetko vplýva na cenu PZP ?

Vek poistníka , Vek vozidla , Výkon motora, Hmotnosť , Bezškodový priebeh poistníka, poisťovne prihliadajú aj na to, či má poistnik u nich uzatvorenú ďalšiu zmluvu.

Môžem zmeniť poisťovňu kedykoľvek ?

Pokiaľ je už na aute KASKO poistenie uzatvorené, tak je možné zmeniť poisťovňu len k jej výročiu ( Dátumu platnosti(. Vždy najneskôr 6 týždňov pred výročím poistnej zmluvy, je potrebné aby bolo doručená výpoveď do poisťovne.

Od čoho závisi poistne ?

Vozidlo sa vždy poisťuje na novu hodnotu vozidla podla faktúry alebo podľa cenikovej ceny. klient si sam vyberá z balíka pripoistení, ktoré daná poisťovňa ponúka

Môžem mať uzatvorené dve KASKO poistenia na jedno auto?

Kedže sa jedna o druh neživotného poistenia vždy plni len jedna poisťovňa, z tohto dôvodu nieje potrebné mať uzatvorené viac kasko poistení na jedno vozidlo

PZP ( Povinné zmluvné poistenie )

Povinné zmluvné poistenie (PZP) nazývame aj zákonná poistka.

Každý majiteľ motorového vozidla jazdiaceho po cestných komunikáciách s platnou ŠPZ je povinný podľa zákona č. 381/2001 mať takéto poistenie uzatvorené.

Každý, kto šoféruje motorové vozidlo, môže byť účastníkom nehody a spôsobiť inej osobe škody na živote, zdraví či majetku. Škody spôsobené motorový vozidlom sa môžu vyšplhať až do niekoľko státisícov eur. Povinné zákonné poistenie slúži na krytie takýchto škôd. Pri uzatvorení PZP, majiteľ motorového vozidla prenáša zodpovednosť uhradiť spôsobené škody na konkrétnu poisťovňu, v ktorej má zákonnú poistku uzatvorenú.

Ceny PZP sú individuálne a určujú si ich dané poisťovne, ktoré takéto poistenie ponúkajú. Poisťovne si ceny väčšinou určujú pred koncom roka, ale môžu aj počas roka.

Preto je dôležité sa presvedčiť či máte to najvýhodnejšie poistenie na trhu.

Havaríjne poistenie ( KASKO )

Havaríjne poistenie je poistenie motorových vozidiel, ktoré kryje škodu na Vašom motorovom vozidle, čim sa odlišuje od PZP. Väčšina poisťovní ponúka krytie havárie, živlu, vandalizmus, škodu spôsobenú hlodavcami, krádež časti alebo celého motorového vozidla.

Poisťovne ponúkajú na výber aj ďalšie pripoistenia ako sú napr. pripoistenie nadštandardnej výbavy, čelného skla, finančnej straty GAP, úrazu dopravovaných osôb, batožiny a vecí osobnej potreby, náhradného vozidla, základných asistenčných služieb, alebo rozšírených asistenčných služieb, pripoistenie činnosti vozidla ako pracovného stroja, atď . V rámci havarijného poistenia si môže klient podľa potreby dojednať niektoré z ponúkaných pripoistení.

Cena havaríjneho poistenia sa v jednotlivých poisťovniach odlišuje typom vozidla, rokom výroby, rokom narodenia majiteľa vozidla, výbavou a výberom pripoistení.

Zorientovať sa v tejto oblasti je často náročné a komplikované. A preto neváhajte obrátatiť sa na odborníka.

Mojim klinetom sa na mojej práci páči:

  • - Dlhoročné skúsenosti vo finančnej oblasti.
  • - Viem sa objektivne pozrieť na existujúce zmluvy aj nové ponuky, ktoré dostanete.
  • - Poznáme cesty a viem so spolocnosťami vyjednávať o lepších podmienkach.  
  • - Dokážem pomôcť s vybavenim potebnej dokumentácie.
  • - Moje služby sú bezplatné.
  • - Informáce, ktoré odo mňa dostanete sú overené.
  • - Informácie, ktoré dostanete su pre Vás nezáväzné.

Ak Vás zaujima viac, a mohol by som Vám, byť v niečom nápomocný, neváhajte ma kontaktovať, rád Vám o tejto problematike poviem viac. 

Môžete využiť email Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., messenger m.me/csunyocska alebo mi zavolajte 0901 920 636.